identyfikacja wizualna

Artykuł dot. tematyki:
Zadbaj już dziś o skuteczną firmową identyfikację...Zadbaj już dziś o skuteczną firmową identyfikację wizualną

Skuteczność biznesu jest mierzona przez wiele wskaźników, ale najbardziej przyszłościowym i opłacalnym jest po prostu wizerunek. Przedsiębiorstwa wydają na pozytywny PR miliony złotych rocznie. Chcą wypadać wśród klientów dobrze. Polubienie oferty biznesu to praktycznie potwierdzona sprzedaż. A zatem identyfikacja wizualna to niezwykle ważna inwestycja, która zapobiega potencjalnym kryzysom wizerunkowym.

W jaki sposób identyfikacja wizualna zwiększa rozpoznawalność marki na rynku?

Perfekcyjna reputacja usługi, produktu (całej obsługi klienta) to jeden z najważniejszych celów identyfikacji wizualnej. Strategia identyfikacji wizualnej zakłada właściwy dobór kolorystyki opakowań, szablonu strony internetowej, materiałów wewnętrznych wykorzystywanych w firmie, asortymentu reklamowego – drukowanego. Na wizerunek firmy niezwykle pozytywny wpływ ma dzielenie się wiedzą z klientami. Stworzenie dobrego e – booka, ewentualnie innego poradnika multimedialnego sygnowanego logo marki to szansa, aby „wirusowo” trafić do całej rzeszy odbiorców. Nowoczesna identyfikacja wizualna zakłada również optymalizację wizytówki w mediach społecznościowych, stałe publikowanie aktualności branżowych i ciekawostek. Klient, który ma świadomość, że w twojej firmie „coś się dzieje” chętniej dokonuje zakupów.

Czy kolory mają wpływ na wizerunek firmy?

Kolory wykorzystywane w firmie wywołują określone emocje, o czym nieświadomi przedsiębiorcy po prostu zapominają. Kolor czarny to esencja prestiżu i wyrafinowania, kolor niebieski tworzy więź zaufania (większość standardowych opakowań spotykanych w sklepach ma elementy błękitne, nie bez powodu). Zieleń to zdrowie i wzrost, a przez to idealny odcień dla biznesów proekologicznych, kosmetycznych, oczyszczalni ścieków. Jeżeli kształtujesz wizerunek firmy na podstawie kilku barw musisz wiedzieć, w jaki sposób komponują się ze sobą w materiałach marketingowych, na stronie internetowej, w mediach społecznościowych. Dobranie jednolitych kolorów na każdym poziomie identyfikacji wizualnej wymaga czasu i dobrego oka. Z tego powodu identyfikację wizualną warto zlecić fachowcom.


IDENTYFIKACJA WIZUALNA FIRM Wizerunek firmy tworzy identyfikacja wizualna. Zaplanowanie identyfikacji wizualnej to podstawa tworzenia systemu identyfikacji (logotyp, projekt logo), który gwarantuje elastyczną rozbudowę.
powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
› identyfikacja wizualna firm

praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca pracaidentyfikacja wizualna, tworzenie logo
identyfikacja wizualna