identyfikacja wizualna

Artykuł dot. tematyki:
Logo firmy jako podstawowy element projektowania...Logo firmy jako podstawowy element projektowania identyfikacji wizualnej

Symbole graficzne, które przedstawiają pewne idee i głęboko zapadają w pamięć stanowią część ludzkiej kultury. W wielu kręgach marketingowych mówi się, że „obraz jest wart tysiąca słów”. Z tego powodu projektowanie identyfikacji wizualnej powinno zakładać na samym początku profesjonalne dopasowanie logo firmy. Można powiedzieć, że tworzenie identyfikacji wizualnej bez logo nie istnieje.

Projekt logo firmy – merytoryczne podejście

Logo firmy jest najbardziej rozpoznawanym elementem w świadomości konsumenta, pracownika, dostawców, praktycznie całego otoczenia konkurencyjnego. Projekt logo firmy musi uwzględniać jej najważniejsze atrybuty (przydatna analiza kluczowych czynników sukcesu), kolorystykę (fiolet, np. daje wrażenie prestiżu, bogactwa, czerwień kojarzona z uczuciami, błękit buduje zaufanie), układ rozłożenia elementów, typografię. Warto wiedzieć, że logo firmy nawet po bankructwie biznesu to dalej dość duża wartość w zależności od przeszłości działalności gospodarczej. Projekt logo firmy to najczęściej znak graficzny i nazwa przedsiębiorstwa. Logo wyróżnia firmę na tle innych, podobnych działalności, stanowiąc klucz do świadomości potencjalnego klienta.

Projektowanie identyfikacji wizualnej, a różne rodzaje logo

Nie ma nigdy jednego rozwiązania dla firmy względem projektowania identyfikacji wizualnej. Musisz wybierać między kilkoma, często kilkunastoma rozwiązaniami. Logo firmy spotyka się najczęściej w formacie abstrakcyjnym, tematycznym, graficznym. Abstrakcyjny typ logo jest najtrudniejszy w dalszym promowaniu, natomiast po odpowiednim pozycjonowaniu trudno wyrzucić taki pomysł z pamięci. Tematyczne logo od razu kojarzy się z konkretnym produktem, usługą. Graficzne podobnie, przypomina istniejący obiekt w strukturze przedsiębiorstwa, główną myśl lub kluczową przewagę konkurencyjną. Projektowanie identyfikacji wizualnej zaczyna się od dopasowania logo. Wszystkie elementy powinny zostać przedstawione w księdze tożsamości znaku. Idea późniejszego wykorzystywania logo jest tak samo ważna jak projekt logo firmy.


IDENTYFIKACJA WIZUALNA FIRM Wizerunek firmy tworzy identyfikacja wizualna. Zaplanowanie identyfikacji wizualnej to podstawa tworzenia systemu identyfikacji (logotyp, projekt logo), który gwarantuje elastyczną rozbudowę.
powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
› identyfikacja wizualna firm

praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca pracaidentyfikacja wizualna, tworzenie logo
identyfikacja wizualna